Acil Ambulans Hizmeti

Acil Ambulans Hizmeti

Alo Ses Acil Ambulans Hizmeti


Acil Ambulans Hizmetlerinin başlıca hedefleri ve amaçları arasında; hayatı korumak, beklenmedik tehlikelere karşı koruyucu önlemler almak, tedaviyi hızlandırmak, zamanı doğru ve planlı kullanmak, ilk ve acil yardım hizmetleri sayılmaktadır.


Acil ambulans taleplerinde, 444 7 112 ALO SES Çağrı Merkezi arandığında telefona cevap veren görevli, öncelikle hastanın ad ve soyadını alarak hastanın kayıtlarına ulaşır. Karşısında bulunan dijital harita üzerinde hasta adresine en yakın noktada bekleyen ambulansı belirler ve hastaya yönlendirir. Ambulanslarımız uydu üzerinden GPS sistemi ile izlenmektedir. Ambulans ve ekip hastaya ulaştığı zaman ekip doktoru tarafından yapılan ilk muayene sonucunda hastanın yerinde tedavisi mümkünse yapılır. Hastanın ileri tetkik ve tedavisi için hastaneye transfer edilmesi gerekiyor ise, en uygun sağlık kuruluşuna hastanın nakli yapılır. İsteğe göre hastane organizasyonunu ALO SES Çağrı Merkezi gerçekleştirir.


 


Ambulans olarak kullanılacak araçlar, "Karayolu Trafik Kanunu"na, Türk Standartları Enstitüsü'nün TS EN 1789 sayılı standartlarına uygun şekilde ve Sağlık Bakanlığının "Ambulans ve Acil Sağlık Araçları ile Ambulans Hizmetleri" yönetmeliğinde belirtilen niteliklerde olması zorunludur. Ambulanslar, her iki yılda bir TS EN 1789 EK-C Uygunluk Muayenesine, her yıl Karayolu Trafik Kanunu standartları muayenesine ve belirli aralıklarda Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğü denetimlerinden geçmek zorundadırlar.  Ambulanslar, Sağlık Bakanlığı'nca belirtilen yönetmeliklere uygun tıbbi donanım, sarf malzeme ve ilaçlara sahip olmalıdır. Alo Ses Ambulans Servisi bünyesindeki tüm ambulanslar bu standartlara uygun olarak hazırlanmıştır. Alo Ses Ambulans 2019 yılı itibariyle hizmet verdiği bölgelerdeki en geniş ambulans filosuna ve en fazla sağlık personeline sahip ambulans servisidir. Hastalarımıza ve hizmet verdiğimiz kurumlara çözüm odaklı yaklaşım kurmakta, talep ve beklentilerini anlamakta, uzun soluklu ve güvene dayalı ilişkiler kurmaktayız. Nitelikli personel ve insan kaynağımız en önemli değerimizdir. Sürdürülebilir kalite kültürün, çalışanlarımızın kalitesiyle ve katılımıyla var olacağına inanmaktayız. Eğitim vazgeçilmezimizdir. Yenilikçi anlayışımız, sürekli öğrenerek bilginin kazanılması ve paylaşılması neticesinde olacağına inanmaktayız. Tecrübelerimizden gelen kazanımlarımızı "iyi uygulama ve alınan dersler " olarak kayıt etmekte ve böylelikle kurumsal hafızamızı oluşturmaktayız. Bu bilgi ve birikimlerimizi tüm işlerimize aktarmakta, hem firmamızın hem de çalışanlarımızın mükemmelere doğru ilerlemesini sağlamaktayız. 


EN ZOR ANLARINIZDA YANINIZDAYIZ. 

Copyright © 2017 Alo Ses Ambulans